Żabi Dołek - Duszniki Zdrój
powrt na stron gwn nocleg,kwatera,pensjonat - Duszniki Zdrój. Powrt na stron gwn

Jesteś 86536
gościem
na naszej stronie


Na narty do Kotliny Kłodzkiej

Planując urlop w zimie, w kraju, szczególnie jeżeli ktoś ma w planach narty Duszniki Zdrój, trzeba dobrze się zastanowić w jakie rejony Polski najlepiej się wybrać. Duża część zwolenników sportów zimowych na miejsce zimowych szaleństw wybiera Zakopane, Krynice i okolice. Jednak nie są to jedyne tereny w kraju zapewniające warunki do jazdy na nartach. Pięknymi terenami, dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi i wyciągami, mogą pochwalić się miejscowości położone po równoległej do Beskidów stronie kraju w Sudetach. Pogoda Duszniki Zdrój w zimie sprzyja tu długiemu utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej, na przykład na masywie Śnieżnika, ale również na wielu innych masywach.

Jako bazę noclegową można wybrać któreś ze schronisk w górach, ale dobrym wyborem mogą okazać się pensjonaty Duszniki Zdrój położone nieco bliżej miast, w których można będzie skorzystać z licznych atrakcji, imprez, czy też przy okazji pobytu również zadbać o zdrowie, na przykład uczęszczając na  seanse w jaskini solno-jodowej w Dusznikach Zdroju, lub na wybrane zabiegi przyrodolecznicze. W międzyczasie można popijać zdrowotną wodę mineralną prosto ze źródła.

Zima w Sudetach utrzymuje się nawet do pięciu miesięcy w roku. Warunki na narty są zazwyczaj bardzo dobre. Wiele miejscowości to uzdrowiska, utrzymujące się głównie z turystyki, dzięki czemu można mieć pewność, że atrakcji w czasie urlopu nie zabraknie. Nawet jeżeli zdarzy się, że pogoda się załamie, to wtedy ośrodki Spa zapewnią odnowę biologiczną zainteresowanym paniom, a liczne zawody zaspokoją zainteresowania męskiej części turystów.

Copyright 2000 - 2019 | Zaloguj | Na narty do Kotliny Kłodzkiej